Oto Kaporta Tamir ve Bakım

Oto Kaporta Tamir ve Bakım

Otomobil kaportaları yaşanan kazalar ve farklı hava koşulları nedeniyle hasar görebilir. Araç değerini belirleyen unsurlar arasında yer alan kaportanın alınan zararlar sonrasında tamiratının yapılması önemlidir.

Kaporta hasarları arasında küçük çizikler olduğu gibi ciddi çukurluklar da olabilir. Bu durumda gereken oto kaporta tamir işlemi yapılarak araç boyanmalıdır.
 
Kaportada meydana gelen çizikler lokal olarak kısa sürede düzeltilebilir. Fakat çöküntü şeklinde olan hasarların tamiri zaman ve maliyet gerektirebilir. Her iki durumda da oto kaporta tamir alanında uzman kişilerden hasar gerçekleştiğinde kısa sürede yardım alınmalıdır. Zamanında müdahale edilmeyen hasarlar kaportada ciddi zararlara yol açabilir.

Kaporta Bakımı Nasıl Yapılır?

Otomobilin değerinin kaporta aşınması problemleri ile düşmemesi için düzenli bakımı yapılmalıdır. Araçların kaportası farklı hava koşullarına bağlı olarak deforme olabilir. Bunun yanı sıra periyodik bakım ve muayeneler esnasında havada uçuşan toz parçaları kaportanın üzerine yapışarak zaman içerisinde paslanmalara neden olabilir.
 
Araç kaportasının paslanması ciddi bir sorundur. Zamanında müdahale edilmediğinde kaporta değişimi yapılması gerekebilir. Bu işlem ise oldukça maliyetlidir. Aracınızın kaportasının uzun ömürlü ve güvenli kullanımı için İnallar Bosch Car Service’e boya koruma işlemi için ziyaret edebilirsiniz.
 
En az 6 ayda bir araç kaportasına cila uygulaması yapılmalıdır. Kaporta zaman içerisinde zarar görür ve üzerinde çatlaklar oluşmaya başlar. Bu çatlaklara zamanında müdahale edilmediğinde ise nem boya altındaki saca ulaşır. Bu durum kaportanızın içten çürümesine neden olur. Bu durumun önüne geçmek için düzenli olarak cila uygulaması yapılabilir. Cila kaportada oluşan çatlakları doldurarak nemin saca ulaşmasını engeller.
 
Yoğun deforme olan kaportalarda ise cila işleminden önce pasta uygulaması yapılmalıdır. Pasta işlemi kaportanın üzerinde oluşan çıkmayan lekeler için kullanılır. Gerek duyduğunda pasta işlemi yapılması gerekir. İhtiyaç duyulandan fazla yapılması boyanın aşınmasını sağlar.
 
Kaporta ve çamurlukların en az haftada bir detaylı temizliğinin yapılması kir ve tozların yüzeye yapışarak pas oluşturmasını engellemektedir. Geç kalınan müdahaleler sonucu oluşan pas ve aşınmalarda mutlaka uzman kişilerden yardım alınmalıdır. İnallar Bosch Car Service olarak Bursa, Balat, Bademli Oto Kaporta, Kaporta Tamir, Kaporta Bakım işlemleriniz için servisimizden randevu alabilirsiniz.

İlgili Konular

Bursa Togg Yetkili Servisi

Bursa Togg Yetkili Servisi

Togg yetkili servisi hizmet kalitesini yükseltmiş ve bakım, onarım ve parça değişim çözümleri ile güvenilir bir adres olarak karşınıza gelmiştir.

Rehbere git

Periyodik bakım ne sıklıkla yapılır?

Periyodik bakım araçlarını yüksek performans ile kullanmak isteyenlerin üzerinde ısrarla durması gereken bir bakım türüdür. Periyodik bakımının önemi bu bakımın aksaltılması halinde araçlarda meydana gelen aksaklıklarla anlaşılacaktır. Araç sahibi olan insanların hemen hemen hepsi periyodik bakımın ne sıklıkta yapılması gerektiği konusunda fikir ayrılığı içerisindedir. Ancak uzmanlar, periyodik bakımın yılda en az bir kere gerçekleşmesi gerektiğini savunuyor. Peki periyodik bakımda neler değiştirilir? Periyodik bakım ne kadar sürmektedir? İşin aslı periyodik bakım, kapsa...

Rehbere git
Periyodik bakım ne sıklıkla yapılır?
Antifriz kontrolü ne zaman yapılır?

Antifriz kontrolü ne zaman yapılır?

Kış aylarının gelmesi ile birlikte araçlarınızın bazı bakımlara ihtiyaç duyacağı su götürmez bir gerçektir. Bu bakımların en önemli yanı kış tam olarak gelmeden yapılması gerekmesidir. Yoksa birçok açıdan ciddi problemler araç sahiplerini bekliyor olabilir. Dolayısıyla araçlarınızın bakımı konusunda elinizi çabuk tutmanızda fayda vardır.

Rehbere git

Benzinli araba kaç bin km bakım yapılır?

Aracınızın uzun yıllar boyunca ilk günkü performansında çalışmasının yolu İnallar oto bakım! İnallar benzinli araç bakım hizmeti sayesinde araçlarınız uzun yıllar performansını korur ve sizlere konfor dolu sürüş deneyimi sağlar.

Rehbere git
Benzinli araba kaç bin km bakım yapılır?