Dizel Enjektör Arızası

Dizel Enjektör Arızası

Dizel motorlarda yakıtın ulaşmasını ve püskürtülmesini sağlayan sistem dizel enjektör sistemidir. Yeterli miktarda yanma olayının gelişmesi için hava ve yakıta ihtiyaç vardır. Yakıt pompası tarafından motora iletilen yakıt dizel enjektörler vasıtası ile silindirlere püskürtülür. Hava karışımı sayesinde güçlü bir yanma olur ve araç motorlarının verimli bir şekilde çalışması sağlanmış olur. Önemli bir soruna işaret eden bu durumda, araç randımanını iyi bir noktada tutmak için dizel enjektörlerin her zaman en iyi seviyede çalışır durumda olması gerekir. Dizel enjektör arızası da bu sistemlerde meydana gelen aksaklık ve problemler doğrultusunda ortaya çıkan arıza çeşididir. 

Dizel Enjektör Arızası

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri Nelerdir?

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri Nelerdir?

Dizel enjektör arıza belirtileri bir aracın verimli şekilde motora yakıt akışını engeller. İçten yanmalı motorlarda yanma işlemi aralıksız şekilde devam etmelidir. Yanma işleminin devamlılığı adına dizel enjektörler aralıksız olarak silindirlere yakıt püskürtür. Böylece araçlar yüksek verimlilikle çalışma fırsatı bulmuş olur. Dizel enjektörlerde bir sorun ortaya çıkacak olursa.
Araçta yaşanan motor teklemesi,
Aracın zor çalışması ya da hiç çalışmaması,
Motorun titreşimli şekilde çalışması,
Aracın rölanti düzensizliği yaşaması,
Performans düşüşü,
Yakıt tüketiminin artması,
Motor arıza lambasının yanması,
Yakıt sızıntısı oluşması,
Araçtan alışılmışın dışında rahatsız edici kokular gelmesi durumu yaşanır.
Aracın verimliliği düşerken yolda kalma gibi çok önemli sorunlar bu süreçte yaşanabilir. Kaliteli bir yakıtla beraber yakıt sistemlerinin verimli şekilde çalışması araçlar için önemli bir kazanç fırsatı yaratır.

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri Nelerdir?

Dizel Enjektör Arızasında Servis Çözümlerimiz

Dizel Enjektör Arızasında Servis Çözümlerimiz

Yakıt sisteminde ortaya çıkan arızaların giderilmesi, araç performans açısından büyük önem taşır. Dizel enjektörler bu konuda önemli görev üstlenen bileşenlerden biridir. Yakıt kalitesini yüksek tutmakla birlikte, bu tip konularda sorunlar daha az yaşanır. Eğer yakıt kalitesi düşük seviyede olursa, ister istemez yakıt sisteminde bazı hatalı durumlar kendini gösterebilir. Kalitesiz yakıt kullanımı buradaki en önemli sebeplerden biridir. Hatalı şekilde çalışan bir yakıt basınç regülâtörü, yine bu konuda önemli sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Yakıt pompasının sorunları veya kırık bir enjektörün bu konuda sebepler arasında yer aldığını da unutmamak gerekir. Kırık bir yakıt rayı sayesinde yine benzer sorunlar yaşanabilir. Servisimiz dizel enjektör arızası alanında uzman teknisyen ve gelişmiş alt yapımız ile çözüm odaklı ekonomik hizmet avantajı sağlamaktadır.

Dizel Enjektör Arızasında Servis Çözümlerimiz