Oto Boya & Cila
Oto Boya & Cila

Oto Boya & Cila

Birçok insan tarafından cila ve boya işlemi birbirinden farklı iki işlem olarak görünmektedir. Ancak bu durumun bu şekilde olmadığını belirtmekte fayda var.

Cilanın, boyayı beslediğini ve boyanın ömrünü uzattığını belirterek yazımıza başlayabiliriz.
Yazımıza oto boya ve cilanın ne olduğunu anlatarak başlamak doğru olacaktır. Bu iki unsurun birbiriyle karıştırılması her ne kadar normal olsa da bu iki ürünün birbirini tamamladığını belirtmek gerekir. İnallar Bosch Car Service olarak Balat, Bademli, Bursa Oto Boya, Pasta Cila işlemleriniz için tüm araç markalarında kaliteli ürün ve profesyonel uygulama ile araçlarına oto servis hizmeti sunuyoruz.

Oto Boya nedir?

Oto boyalar ile ilgili ilk bilmemiz gereken husus oto boyalarının diğer boya türlerinden farklı bir boya olduğudur. Oto boyalarının amatörler tarafından uygulanması bir hayli zor olduğu için kesinlikle ama kesinlikle profesyonel kişilerce uygulanması gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman oto boyası için bir hayli fazla ekipman gerekmektedir.
Oto boyalar genellikle tamir etme amacıyla kullanılmaktadır. Bu tip boyalar ikiye ayrılır. İlki opak boyalardır. Opak boyalarda vernik işlemine gerek kalmaz. Ancak boya sertleştirici ve tiner kullanılması gerekmektedir.
Bir diğer kavram ise ciladır. Yazının başında da belirttiğimiz gibi oto boya ile cila kavramı sıklıkla karıştırılabilmektedir. Cila, aynı zamanda boya koruma adıyla da anılmaktadır. Peki cila nedir? Cila ne işe yarar?
İnsanların büyük bir kısmı “Araba cilası ne?”, “En iyi pasta cila hangisi?”, “Araç pasta cila kaç para?”, “Oto boya koruma kaç para?” gibi soruların yanıtlarını merak etmektedir. Hepsi ve araç cilasına dair merak ettiklerinizin tamamı sizin için hazırladığımız makalede yer alıyor.

Cila nedir?

Oto boyası yapılmış araçların boyasının koruması ve yeni yapılan boyanın beslenmesi için yapılan işleme pasta cila denir. Kum oranı diğer cilalara göre daha fazla olan pasta cila, bir noktada araçlara zarar da verebilmektedir. Dolayısıyla bu noktada dikkatli olmak konunun uzmanından doğru bilgi almak bir hayli önemlidir.
Son olarak insanların araçları dışarıdan birçok etkiye maruz kalır ve boyası yıpranır. Boya yenileme sayesinde dış etkilerin boyaya etki etmesinin önüne geçilmektedir. Bu yol ile araçlarımızı hem pürüzsüz hem de dış etkilere karşı korunaklı hale getirebiliriz.

İlgili Konular

Fren Limitör Tamiri

Fren Limitör Tamiri

Fren sistemi, araçların güvenli bir şekilde durabilmesi için kritik bir öneme sahiptir.

Rehbere git

Bursa Togg Yetkili Servisi

Togg yetkili servisi hizmet kalitesini yükseltmiş ve bakım, onarım ve parça değişim çözümleri ile güvenilir bir adres olarak karşınıza gelmiştir.

Rehbere git
Bursa Togg Yetkili Servisi
Fren Pedalı Neden Boşalır?

Fren Pedalı Neden Boşalır?

Fren pedalı neden boşalır sorusuna verilecek en mantıklı cevap fren hidrolik sıvısının eksilmesi olacaktır.

Rehbere git

Periyodik bakım ne sıklıkla yapılır?

Periyodik bakım araçlarını yüksek performans ile kullanmak isteyenlerin üzerinde ısrarla durması gereken bir bakım türüdür. Periyodik bakımının önemi bu bakımın aksaltılması halinde araçlarda meydana gelen aksaklıklarla anlaşılacaktır. Araç sahibi olan insanların hemen hemen hepsi periyodik bakımın ne sıklıkta yapılması gerektiği konusunda fikir ayrılığı içerisindedir. Ancak uzmanlar, periyodik bakımın yılda en az bir kere gerçekleşmesi gerektiğini savunuyor. Peki periyodik bakımda neler değiştirilir? Periyodik bakım ne kadar sürmektedir? İşin aslı periyodik bakım, kapsa...

Rehbere git
Periyodik bakım ne sıklıkla yapılır?