Benzinli araba kaç bin km bakım yapılır?

Benzinli araba kaç bin km bakım yapılır?

Birçok araç sahibi aracını uzun yıllar ve ilk günkü sürüş kalitesi ile kullanmak ister. Hal böyle olunca araçların bakımları önemli bir noktaya oturmakta. Araçların belirli aralıklarla bakıma girmesi araçların daha uzun süreli kullanım açısından oldukça önemlidir.
Birçok insan, araçların ne sıklıkta bakıma girmesi gerektiği konusunda merak içerisindedir. Hatta insanların önemli bir kısmı, “Benzinli araba kaç km de bakıma girer?”, “Benzinli araba kaç binde bakım yapılır?”, “Kaç bin km de bakım yapılmalı?”, “Benzinli araçlarda yağ değişimi kaç km?” gibi soruların da yanıtını merak etmektedir.

Benzinli araba kaç bin km bakım yapılır?

Araçlara ne sıklıkta bakım yapmak gerekir?

Araçlara ne sıklıkta bakım yapmak gerekir?

Araçların bakımları ağır bakımlar ve periyodik bakım olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Periyodik bakımlar biraz daha yüzeysel kalmakla birlikte araçlar için hayati derecede önemlidir.  Periyodik bakımın dışında ise ağır bakımlar yer almaktadır. Peki ağır bakımlar ne sıklıkta yapılmalıdır?
Ağır bakımlarda detaylı bir biçimde testlerin yapıldığını ve parçaların yenilendiğini söylemek mümkündür. Bu bakımların yapılma sıklığı ise arabanın üretildiği yıldan tutun modeline kadar pek çok unsura göre şekil almaktadır. Sıfır ya da ikinci el arabalar için de farklı durumlar söz konusu olabilmektedir. Benzinli araçlar ile dizel araçlar arasında bakım süreçlerinde de farklılıklar söz konusu olabilmektedir. Bursa oto kaporta, Bursa araç bakım onarım, Bursa araç kış bakımı gibi pek çok Bursa oto servis hizmetini profesyonel ekiplerimizle uygulamaktayız.

Araçlara ne sıklıkta bakım yapmak gerekir?

Benzinli araçların bakım süreci neden önemlidir?

Benzinli araçların bakım süreci neden önemlidir?

Dizel araçlarda ve benzinli araçlarda ağır bakım süreçlerinin farklı işleyebileceğinden söz etmiştik. Örneğin; dizel araçların ağır bakımları 8 bin kilometrede bir kez gerçekleştirilirken benzinli araçlarda bu bakım 13 bin kilometrede bir kez gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu bakımların kullanıcıdan kullanıcıya da fark gösterdiğini belirtmek gerekir. Öte yandan özellikle benzinli araçlar için 70 bin kilometreden sonra mutlaka ağır bakım yapılması önerilmektedir.
Son olarak ister benzinli olsun ister dizel, araçlarınızın bakımını düzgün yaptırmanız aynı zamanda aracınızı hem daha uzun süreler hem de daha verimli kullanmanız anlamına gelecektir. Dolayısıyla benzinli araç sahipleri her 13 bin kilometrede bir kez aracının bakımlarını gerçekleştirmek durumundadır. Tüm bu bakımlar aracınızın ömrünü en önemli unsurlar olarak ön plana çıkmaktadır.

Benzinli araçların bakım süreci neden önemlidir?