Periyodik bakım ne sıklıkla yapılır?

Periyodik bakım ne sıklıkla yapılır?

Periyodik bakım araçlarını yüksek performans ile kullanmak isteyenlerin üzerinde ısrarla durması gereken bir bakım türüdür. Periyodik bakımın önemi bu bakımın aksatılması halinde araçlarda meydana gelen aksaklıklarla anlaşılacaktır.
Araç sahibi olan insanların hemen hemen hepsi periyodik bakımın ne sıklıkta yapılması gerektiği konusunda fikir ayrılığı içerisindedir. Ancak uzmanlar, periyodik bakımın yılda en az bir kere gerçekleşmesi gerektiğini savunmaktadır. Peki periyodik bakımda neler değiştirilir? Periyodik bakım ne kadar sürmektedir?
İşin aslı periyodik bakım, kapsamlı bir durumu ifade eder. Aracınızın periyodik bakımı sırasında araç lastik ayarlarından tutun, motor ve motor yağına kadar her şeyi ciddi bir bakımdan geçirilmektedir.

Periyodik bakım ne sıklıkla yapılır?

Yılda bir kez periyodik bakım yeterlidir

Yılda bir kez periyodik bakım yeterlidir

Peki periyodik bakımı bu kadar önemli yapan husus nedir? Bu soruya verilebilecek en güzel yanıt şudur; periyodik bakım aracınız için oluşabilecek olan büyük problemlerin önüne geçmesi ile bilinmektedir. Yani sizin için çok daha büyük masrafların önüne periyodik bakım ile geçebilirsiniz.
Öte yandan her araç için benzer periyodik bakımlardan söz etmek de mümkün değildir. Sıfır ya da ikinci el araçlar için farklı periyodik bakımların gerçekleşmesi mümkün olabilirken; araçların türlerine göre de birtakım farklılıkların yaşanması muhtemel olabilir. Ancak yine de uzmanlar sıfır araçların 10 bin kilometre ile 20 bin kilometre arasında periyodik bakımı gerçekleştirmesi gerektiğini savunuyor. Öte yandan ikinci el araçların en az yılda bir kez periyodik bakıma girmesi öneriliyor. Bursa oto kaporta, Bursa periyodik bakım, Bursa oto boya vb pek çok Bursa oto servis hizmeti için sizlere profesyonel servis çalışmaları uygulamaktayız.

Yılda bir kez periyodik bakım yeterlidir

Periyodik bakım çevreyi korur

Periyodik bakım çevreyi korur

Periyodik bakımın maliyeti ile periyodik bakımın gerçekleşmemesi halinde size çıkacak herhangi bir faturanın yan yana gelmesi mümkün olmayacaktır. Bu maliyetin ise hasar ve ihtiyaçlar doğrultusunda değişiklik göstermesi mümkündür.
Son olarak aracınızın periyodik bakımının gerçekleştirilmesi çevre açısından da en doğru hamle olacaktır. Periyodik bakım sırasında aracın motor yağı değişimi ve yağ filtresi değişimi gerçekleştirilmektedir. Bu kontrollerin sağlanmaması durumunda aracınızın egzoz emisyonu da artarak çevreye ciddi zararlar verebilir. Aracınızın periyodik bakıma düzenli olarak girmesi çevreye olan zararı da en aza indirir.

Periyodik bakım çevreyi korur